امروز دوشنبه  ۲۷ آبان ۱۳۹۸
2019/09/19 - 08:10
View 65
پنج شنبه 28 شهریور 1398 - 08:10
سیاسی

با حضور هیأت ایرانی؛ همایش مبارزه با قاچاق انسان در پاكستان پایان یافت .

همایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت كشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاكستان به كار خود پایان داد.

همایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت كشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاكستان به كار خود پایان داد.

این كنفرانس با هدف توسعه همكاری‌ها میان كشورهای درگیر موضوع در فاز دوم اقدام جهانی برای مقابله با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی برگزار شد.

فاز دوم برنامه مقابله با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی شامل كشورهای ایران، پاكستان، افغانستان و عراق است و از كشورهای فاز اول این برنامه شامل مراكش، مصر و نپال نیز برای شركت در این همایش دعوت شده بود.

نشست پایانی این همایش با تصویب پیشنهادات مطرح شده توسط كشورهای شركت كننده مبنی بر تبادل اطلاعات، ظرفیت افزایی كشورها برای مقابله با پدیده شوم قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی، همكاری‌های قضایی دوجانبه، حمایت از قربانیان قاچاق انسان و مهاجران و همچنین هماهنگ سازی شیوه نامه‌های عملیاتی در مبارزه با این معضل همراه بود.

اعضای هیأت جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص اقدامات یكجانبه، قاطعانه و همچنین تأثیر آن در مبارزه با قاچاق انسان و جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی تأكید كردند.

همچنین مقرر شد در نشست بعدی تركیه و یونان نیز به عنوان كشورهای ترانزیت و مقصد قاچاق انسان و مهاجران دعوت شوند.

هیأت جمهوری اسلامی ایران در این همایش متشكل از «سید مهدی رفیعی» كارشناس اداره حقوقی وزارت امور خارجه، «سید وحید حسینی كیا» رئیس گروه مبارزه با قاچاق اداره كل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت كشور و «امید سروری» افسر رابط مبارزه با مواد مخدر ناجا در پاكستان بود.

«ساسان مدرس» نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران نیز در این همایش حضور داشت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است