امروز دوشنبه  ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
2019/08/21 - 10:39
View 100
چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 10:39
سیاسی

روحانی در تماس تلفنی نخست وزیر پاكستان: موضوع كشمیر باید از طریق دیپلماتیك حل شود .

رئیس جمهوری با تاكید بر اینكه موضوع كشمیر هرگز راه حل نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماتیك حل شود،گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در راستای پایداری صلح و امنیت در منطقه و احقاق حقوق ملت‌های مسلمان دریغ نخواهد كرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یكشنبه در تماس تلفنی با «عمران خان» نخست وزیر پاكستان، با تبریك عید سعید قربان به دولت و ملت مسلمان پاكستان، اظهار داشت: ایران و پاكستان همواره دو كشور دوست، همسایه و برادر یكدیگر بوده و خواهند بود.

رئیس جمهوری افزود: ایران به دنبال گسترش مناسبات و همكاری‌ها با كشورهای همسایه بویژه پاكستان در زمینه‌های گوناگون از جمله توسعه بازارچه‌های مشترك مرزی است.

روحانی عنوان داشت: امروز ایران به خاطر تحریم‌های یكجانبه و ظالمانه آمریكا در شرایط ویژه ای قرار دارد اما در عین حال برای تامین امنیت پایدار كشتیرانی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و توسعه روابط  تجاری و اقتصادی با همسایگان تلاش می‌كند.

رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای جلوگیری از تنش و ناآرامی در منطقه تلاش كرده و معتقدیم مردم مسلمان كشمیر باید از منافع و حقوق قانونی خود استفاده كرده و بتوانند با آرامش زندگی كنند.

روحانی با اشاره به اینكه ایران از هند و پاكستان می‌خواهد تا با حفظ خویشتن داری، از ناامنی و كشته شدن مردم بی‌گناه در كشمیر جلوگیری كنند، گفت: موضوع كشمیر هرگز راه حل نظامی نداشته و باید از طریق دیپلماتیك به دنبال حل و فصل مسائل باشیم.

متاسفانه در منطقه كشمیر شاهد وقایع ناراحت كننده ای هستیم

«عمران خان» نخست وزیر پاكستان هم در این تماس تلفنی با تبریك عید سعید قربان به دولت و ملت ایران، روابط ایران و پاكستان را دوستانه و برادرانه دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات تهران- اسلام آباد تاكید كرد.

نخست وزیر پاكستان با تشریح تحولات و وقایع اخیر در كشمیر، گفت: متاسفانه امروز در منطقه كشمیر شاهد وقایع ناراحت كننده‌ و برخلاف قوانین بین المللی علیه مردم بی‌گناه هستیم.

وی با بیان اینكه پاكستان نسبت به كشتار مردم بی‌گناه در كشمیر و افزایش تنشها در منطقه احساس نگرانی دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان كشوری مهم در منطقه و جهان اسلام می‌تواند در راستای حل و فصل مسئله كشمیر نقش آفرینی مثبتی داشته باشد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است