امروز دوشنبه  ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
2019/06/18 - 11:38
View 92
سه شنبه 28 خرداد 1398 - 11:38
سیاسی

اعضای گروه دوستی مجالس ایران و پاکستان بر تعمیق همکاری ها تاکید کردند .

اعضای گروه دوستی پارلمانی در مجالس جمهوری اسلامی ایران و پاکستان روز دوشنبه در نشستی مشترک خواستار اتخاذ گام های عملی برای رفع موانع در مسیر گسترش تعملات دوجانبه شدند.

اعضای گروه دوستی پارلمانی در مجالس جمهوری اسلامی ایران و پاکستان روز دوشنبه در نشستی مشترک خواستار اتخاذ گام های عملی برای رفع موانع در مسیر گسترش تعملات دوجانبه شدند.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی‌به ریاست «احمد امیرآبادی فراهانی» با «سید نوید قمر» رئیس گروه دوستی ایران و پاکستان و اعضای آن در اسلام آباد دیدار کردند.

در این نشست که با حضور «محمدباسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان» دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان انجام شد، نمایندگان دو مجلس پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی گفت وگو و به تبادل نظر پرداختند.

امیرآبادی در ابتدای این دیدار ضمن تشکر از دعوت و هماهنگی‌های پارلمان جمهوری اسلامی‌پاکستان برای انجام این سفر، نقش مناسبات پارلمانی را در توسعه و گسترش همکاریهای دوجانبه حائز اهمیت خواند و بر تلاش دو کشور برای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی، تجاری و امنیتی تاکید کرد.

در این نشست نمایندگان دوستی مجالس ایران و پاکستان بر گسترش روابط اقتصادی و عملی شدن توافقات صورت گرفته در خصوص راه اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان شدند.

طرفین در خصوص امنیت مرزهای مشترک، تقویت بازارچه‌های مرزی و گسترش همکاری‌های اقتصادی رایزنی کردند.

سید نوید قمر رئیس گروه پاکستانی ضمن خوش آمدگویی به نمایندگان بر اشتراکات دو کشور تاکید کرد و خواستار افزایش روابط دوجانبه اقتصادی شد.

اعضا گروه دوستی ایران و پاکستان که ایاز صادق نماینده فعلی مجلس و رییس سابق مجلس پاکستان نیز عضو آن است، بر گسترش روابط با کشور دوست و برادر خود ایران تاکید کردند.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان روز گذشته برای گفت وگو با مقامات پارلمانی و دولتی پاکستان وارد اسلام آباد شد و امروز در اولین نشست کاری خود با «اسد قیصر» رییس مجلس پاکستان دیدار کردند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است