امروز دوشنبه  ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
2019/07/05 - 09:32
View 67
جمعه 14 تیر 1398 - 09:32
اقتصادی

وزیر صنعت ایران: خواستار روابط راهبردی و بلندمدت با پاكستان هستیم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران گفت: ما خواستار روابط راهبردی و بلندمت با كشور همسایه پاكستان هستیم.

رضا رحمانی» در سفر دو روزه خود به اسلام آباد، روز پنجشنبه در دیدار با سید «علی حیدر زیدی» وزیر امور كشتیرانی پاكستان در زمینه روابط دو جانبه و گسترش همكاری‌ها گفت وگو كرد و افزود: سفر اخیر عمران خان نخست وزیر پاكستان به ایران سفری بسیار حائز اهمیت و موفقی بود كه تصمیمات مهمی در جریان آن از سوی دو كشور اتخاذ شد.

وی تأكید كرد: اجرای توافق ها و تصمیم های اخیر كمك فراوانی به تحكیم روابط ایران و پاكستان و تقویت تماس های میان مردم دو كشور می كند.

رحمانی افزود: اجرای توافق های مشترك نیازمند زیرساخت قوی است و از نظر ما بخش كشتیرانی فرصت خوبی برای تقویت همكاری‌هاست.

وی تأكید كرد: ناوگان كشتیرانی ایران و پاكستان راهكار مؤثر برای حمایت از همكاری‌هاست و با توجه به وضع نامطلوب حمل و نقل جاده ای و ریلی در پاكستان، ما می توانیم حجم انبوهی از كالاها را از طریق دریا میان دو كشور مبادله كنیم.

وزیر صمت با اشاره به ضرورت ایجاد خط كشتیرانی منظم، اظهار كرد كه در مرحله بعدی، ایران و پاكستان باید به مسائل گمرك دریایی در بنادر رسیدگی كنند.

وی با اشاره به تلاش های دولت پاكستان برای اجرای طرح خط كشتیرانی مسافری میان بنادر دو كشور، افزود: ایران برای كمك به راه اندازی این طرح، آماده هرگونه همكاری با طرف پاكستانی است.

رضا رحمانی تأكید كرد: ظرفیت های حمل و نقل مسافر و بار از طریق دریا می تواند تجارت ایران و پاكستان را نیز متحول كند.

وی اظهار كرد: قلب های ایران و پاكستان به هم نزدیك است اما تجارت دو كشور در چنین سطحی نیست؛ در حالی كه ایران تصمیم دارد كه بخش عمده از نیازهای خود را از پاكستان تأمین كند؛ بنابر این ما باید گام های جدی را برای گسترش همكاری‌های فی مابین برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران خواستار حل مشكلات پیش روی مراودات بانكی با پاكستان شد و افزود: با ایجاد كانال بانكی می توانیم اقدامات عملی در حوزه‌های سرمایه گذاری و سایر فعالیت های اقتصادی انجام دهیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است