امروز دوشنبه  ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
2019/09/19 - 08:10
View 118
تعداد بازدید:118 پنج شنبه 28 شهریور 1398 - 08:10
سیاسی

با حضور هیأت ایرانی؛ همایش مبارزه با قاچاق انسان در پاکستان پایان یافت .

همایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان به کار خود پایان داد.

همایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان به کار خود پایان داد.

این کنفرانس با هدف توسعه همکاری‌ها میان کشورهای درگیر موضوع در فاز دوم اقدام جهانی برای مقابله با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی برگزار شد.

فاز دوم برنامه مقابله با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی شامل کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان و عراق است و از کشورهای فاز اول این برنامه شامل مراکش، مصر و نپال نیز برای شرکت در این همایش دعوت شده بود.

نشست پایانی این همایش با تصویب پیشنهادات مطرح شده توسط کشورهای شرکت کننده مبنی بر تبادل اطلاعات، ظرفیت افزایی کشورها برای مقابله با پدیده شوم قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی، همکاری‌های قضایی دوجانبه، حمایت از قربانیان قاچاق انسان و مهاجران و همچنین هماهنگ سازی شیوه نامه‌های عملیاتی در مبارزه با این معضل همراه بود.

اعضای هیأت جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص اقدامات یکجانبه، قاطعانه و همچنین تأثیر آن در مبارزه با قاچاق انسان و جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی تأکید کردند.

همچنین مقرر شد در نشست بعدی ترکیه و یونان نیز به عنوان کشورهای ترانزیت و مقصد قاچاق انسان و مهاجران دعوت شوند.

هیأت جمهوری اسلامی ایران در این همایش متشکل از «سید مهدی رفیعی» کارشناس اداره حقوقی وزارت امور خارجه، «سید وحید حسینی کیا» رئیس گروه مبارزه با قاچاق اداره کل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور و «امید سروری» افسر رابط مبارزه با مواد مخدر ناجا در پاکستان بود.

«ساسان مدرس» نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران نیز در این همایش حضور داشت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است